| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Project - Ek Sheffield natur |
| Yta: | Äkta |
| Tjocklek: | 2 mm |
| Bredd: | 245 mm |
| Längd: | 1.300 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullklistras |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,51 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 547939 (880) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458964 |
Beskrivning
Ek Sheffield natur är ett modernt och tidlöst designgolv med ett harmoniskt ekträsmönster i en vacker naturlig mörk ton. Det lugna färgspelet kombinerat med verklighetstrogna ådringar och lätta kvistar ger golvet ett inbjudande och balanserat uttryck som passar både moderna och traditionella rum.
Den naturtrogna ytstrukturen och de fyra mikrofasade kanterna framhäver plankornas form och skapar ett elegant helhetsintryck.
Med en tjocklek på endast 2 mm är designgolvet idealiskt för renovering.
Ek Sheffield natur är en del av HAROs slitstarka Disano Project kollektion och klassificerad i slitklass 33, vilket gör den lämplig för både bostäder och kommersiella utrymmen.
Golvet är dessutom fritt från både PVC och mjukgörare och bidrar därmed till en hälsosammare inomhusklimat.
Till detta designgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

