| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Project - Ek Columbia natur |
| Yta: | Borstat |
| Tjocklek: | 2 mm |
| Bredd: | 245 mm |
| Längd: | 1.300 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullklistras |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,51 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 547929 (879) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458961 |
Beskrivning
Ek Columbia natur är ett vackert och karaktärsfullt designgolv med tydliga ådringar och knaster, som ger golvet ett rått och naturtroget uttryck. Den djupa gyllenbruna tonen tillför rummet värme och personlighet, medan den borstade yta förstärker golvets autentiska trälook.
Med sin låga tjocklek på endast 2 mm är golvet särskilt lämpligt för renoveringsuppdrag.
Designgolvet är en del av HAROs slitstarka Disano Project-kollektion och har slittålighet klass 33, vilket gör det lämpligt för både privata hem och kommersiella lokaler.
Golvet är helt fritt från PVC och mjukgörare och bidrar till en hälsosammare inomhusklimat.
Till detta designgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

