| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Project - Ek Sheffield honung |
| Yta: | Äkta |
| Tjocklek: | 2 mm |
| Bredd: | 245 mm |
| Längd: | 1.300 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullklistras |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,51 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549039 (878) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459000 |
Beskrivning
Ek Sheffield honung är ett vackert modernt designgolv med ett gyllene uttryck som andas naturlig ro och elegans.
Färgtonen har en lätt honungsgul glöd, som skapar en inbjudande och harmonisk atmosfär i varje rum. De naturtrogna ådringarna, subtila kvistar och den autentiska yta ger golvet karaktär.
Med en uppbyggnadshöjd på endast 2 mm är golvet idealiskt för renoveringsprojekt.
Ek Sheffield honung är en del av HAROs Disano Project-kollektion och är i slittålighet klass 33, vilket gör det lämpligt för både bostäder och kommersiella utrymmen.
Golvet är helt fritt från PVC och skadliga mjukgörare.
Till detta designgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

