| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Project - Ek Peak honung |
| Yta: | Borstat |
| Tjocklek: | 2 mm |
| Bredd: | 245 mm |
| Längd: | 1.300 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullklistras |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,51 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549045 (877) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459003 |
Beskrivning
Ek Peak honung är ett stämningsfullt designgolv med en varm, djup honungsfärg. De naturtrogna kvistarna och färgvariationerna ger golvet en rustik charm, medan den borstade yta tillför djup och autenticitet.
Designgolvet har en tjocklek på endast 2 mm och är därför särskilt lämpligt för renoveringsprojekt.
Ek Peak honung är en del av HAROs Disano Project kollektion och är i slittålighet klass 33. Det betyder att golvet är lämpligt för både privata hem och kommersiella miljöer.
Golvet är fritt från PVC och mjukgörare och bidrar därmed till en hälsosammare inomhusklimat.
Till detta designgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

