| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Project - Berglärk cognacbrun |
| Yta: | Borstat |
| Tjocklek: | 2 mm |
| Bredd: | 245 mm |
| Längd: | 1.300 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullklistras |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,51 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549047 (370) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459004 |
Beskrivning
Bjerglärk cognacbrun är ett karaktärsfullt och iögonfallande designgolv med en varm, cognacfärgad ton och tydliga trädetaljer.
De realistiska ådringarna och många kvistar skapar ett rustikt och naturligt utseende. Den borstade ytan tillför extra djup och gör golvet ännu mer övertygande i sitt naturtroget uttryck.
Med sin låga tjocklek på endast 2 mm är golvet idealiskt för renovering.
Golvet är en del av HAROs slitstarka Disano Project kollektion och har slitklass 33, vilket gör det lämpligt för både bostäder och kommersiellt bruk.
Golvet är 100 % fritt från PVC och mjukgörare och ett självklart val för ett hälsosammare och mer miljövänligt hem.
Till detta designgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

