| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Project - Ek Provence chokladbrun |
| Yta: | Autentisk |
| Tjocklek: | 2 mm |
| Bredd: | 245 mm |
| Längd: | 1.300 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska limmas helt. |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,51 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549037 (145) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du bara får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458999 |
Beskrivning
Ek Provence chokladbrun är ett elegant och stämningsfullt designgolv med en djup, chokladbrun nyans som ger rummet ett sofistikerat och varmt uttryck.
De naturtrogna ådringarna och diskreta kvistar skapar en autentisk trälook, medan de mörka nyanserna tillför en känsla av lyx och exklusivitet. Den naturtrogna ytstrukturen och de fyra mikrofasade kanterna förstärker plankornas karaktär och ger en vacker golvyta.
Med en tjocklek på endast 2 mm är golvet perfekt för renoveringsprojekt.
Ek Provence chokladbrun är en del av HAROs slitstarka Disano Project kollektion i slitklass 33, vilket gör det idealt för både privata hem och kommersiella miljöer.
Golvet är helt fritt från PVC och mjukgörare och därmed ett hälsosammare och mer miljövänligt val.
Till detta designgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

