| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | New England Oak |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 190 mm |
| Längd: | 1.380 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,835 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0331-03369 (460) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 1827904 |
Beskrivning
Har du barn eller husdjur så skulle detta fina golv med sin vattentäta yta och sin stora motståndskraft mot fläckar, repor och slitage mycket väl kunna vara det perfekta valet.
Laminatgolvet Visby New England Oak har en vacker och otroligt verklighetstrogen ljus trälook, där särskilt ekens fina ådringar är återgivna till perfektion. Laminatgolvet är i plankformat med fas på alla 4 sidor, vilket på ett vackert sätt framhäver de enskilda planken när ditt golv är lagt.
Golvet kan användas till svanenmärkt byggande.

