| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Farmhouse Oak |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 190 mm |
| Längd: | 1.380 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,835 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0331-03371 (479) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 1827910 |
Beskrivning
Med sitt rustika mörka trälook kommer detta underbara laminatgolv att vara en fantastisk blickfångare i inredningen. Laminatgolvet har fina detaljer som sprickor och kvistar, som tillsammans med den realistiska återgivningen av ekens vackra ådringar säkerställer att golvet till förväxling liknar ett äkta trägolv. Golvet är i plankformat med 4 siders fas.
Laminatgolvet har både AquaSafe och TitanX-teknologi och är därför slitstarkt och lätt att rengöra. Därför passar golvet bra till de flesta bostäder med barn och/eller husdjur.
Laminatgolvet Farmhouse Oak kan användas till svanenmärkt bostadsbyggande.

