| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Select Oak |
| Tjocklek: | 9 mm |
| Bredd: | 212 mm |
| Längd: | 1.380 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,048 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0344-04749 (490) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2081722 |
Beskrivning
Laminatgolv i en naturlig och varm trälook med en jämn, ljusbrun färgton. Laminatgolvet har tydliga ådringar som ger golvet ett klassiskt ekmönster. Laminatgolvet Select Oak liknar därför på pricken ett klassiskt plankgolv i träslaget ek.
Laminatgolvet är slitstarkt och vattenavvisande. Därför är detta golv ett idealt val för dig som har behov av ett golv som kan klara av lite av varje.
Tack vare TitanX-teknologin är golvet slitstarkt och motståndskraftigt mot fläckar. AquaSafe-teknologin gör att golvets yta är vattenavvisande.
Golvet kan användas i svanenmärkt byggande.

