| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Seaside Oak |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 9,5 mm |
| Bredd: | 240 mm |
| Längd: | 2.050 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,952 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0362-03571 (531) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2302327 |
Beskrivning
Med de fina långa och breda planken är detta vackra laminatplankgolv en imponerande syn. Laminatgolvet har ett rustikt ekutseende med kvistar som ger golvet ett mer realistiskt och naturtroget utseende.
Laminatgolvet Torekov Seaside Oak är skapat för att vara hållbart och robust mot fläckar och slitage. Kombinerat med AquaSafe-teknologin, som ger golvet en vattentät yta, gör det laminatgolvet till ett idealiskt val för en hektisk vardag. Golvet är ett praktiskt val i t.ex. köket eller tvättstugan.
Golvet praktiska moderna klicksystem gör att golvet är lätt att lägga även utan tidigare erfarenhet av golvläggning.
Laminatgolvet kan användas i svanenmärkt byggande.

