| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Chateau Oak |
| Tjocklek: | 9,5 mm |
| Bredd: | 240 mm |
| Längd: | 2.050 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,952 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0362-03589 (532) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2302328 |
Beskrivning
Om man inte vet det är det så gott som omöjligt att se att detta vackra laminatgolv med sitt rustika ekutseende inte är ett äkta trägolv. Golvet är i ett imponerande plankformat med fina långa plankor som har fas på alla 4 sidor.
Laminatgolvet Torekov Chateau Oak har den speciella TitanX-teknologin, som gör att golvet är slitstarkt och motståndskraftigt mot fläckar. Golvets yta är tack vare AquaSafe-teknologin vattentät.
Kombinationen av ett vackert naturtroget utseende och de många praktiska egenskaperna innebär att laminatgolvet är ett utmärkt val för hem med barn eller husdjur.
Golvet kan läggas i svanemärkt byggande.

