| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Light Fjord Oak |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 9,5 mm |
| Bredd: | 240 mm |
| Längd: | 2.050 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,952 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0362-03862 (242) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2302333 |
Beskrivning
Elegant modern laminatgolv i ljusgrå nyanser med synliga ådror och kvistar, som är en naturtrogen återgivning av träslaget ek.
Golvet är i ett imponerande plankformat med 4 sidor fas och har en lätt borstad yta.
Laminatgolvet har en vattenavvisande yta tack vare AquaSafe-teknologin. Samtidigt gör den patenterade TitanX-teknologin att golvet är slitstarkt och lätt att rengöra. Därmed är golvet ett praktiskt val för en hektisk vardag.
Detta laminatgolv är också ett miljövänligt val och är svanmärkt.

