| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Siberian Oak |
| Tjocklek: | 9,5 mm |
| Bredd: | 240 mm |
| Längd: | 2.050 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,952 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0262-03568 (723) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2302351 |
Beskrivning
Detta praktiska moderna laminatgolv liknar förväxling ett gråtonat trägolv i träslaget ek. Trä-mönstren på plankorna är fint detaljerade och tillför en naturlig textur och djup.
Laminatgolvet har AquaSafe-teknologin, som hindrar vatten från att bryta ner i golvet. Dessutom gör TitanX-teknologin att golvet är slitstarkt och lätt att rengöra. Laminatgolvet är därför ett bra val för många familjer och andra med en hektisk vardag.
Detta laminatgolv är i slitklass 33 och kan användas till kommersiellt bruk. Golvet kan ingå i svanenmärkt byggande.

