| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Siberian Oak |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 9,5 mm |
| Bredd: | 240 mm |
| Längd: | 2.050 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,952 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0362-03568 (723) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2302331 |
Beskrivning
Stilrent modernt laminatgolv i en vacker ljusgrå färg. Brädornas trästruktur är detaljerad och ger textur och djup. Vilket ger golvet en otroligt verklighetstrogen gråtonad eklook.
Laminatgolvet är utrustat med den smarta AquaSafe-teknologin, som förhindrar vatten från att tränga ner i golvet. Laminatgolvet är därmed ett idealiskt val för många familjer. Här är också den höga slitstyrkan samt att golvet är lätt att rengöra, fördelar som är värda att nämna.
Laminatgolvet bidrar till ett bra inomhusklimat och är svanenmärkt.

