| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Rocky Mountain Oak |
| Tjocklek: | 9,5 mm |
| Bredd: | 240 mm |
| Längd: | 2.050 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,952 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0262-03570 (729) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2302352 |
Beskrivning
Vackert grått laminatgolv med en modern tonad trälook inspirerad av ek. Variationerna i färgintensitet och trätexturer ger dynamik och djup. Detta golv är därför idealiskt i rum där man vill skapa en känsla av rymd och ljus, såsom i vardagsrum, kök eller öppna planlösningar.
Laminatgolvet kommer tack vare sin vattentåliga yta, höga slitstyrka samt att golvet är lätt att rengöra vara ett bra val för många familjer och för en rad olika yrkesmässiga ändamål.
Laminatgolvet är producerat med omtanke om miljön och ditt inomhusklimat och kan användas i svanenmärkt byggande.

