| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Fjord Oak |
| Tjocklek: | 9,5 mm |
| Bredd: | 240 mm |
| Längd: | 2.050 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,952 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0262-03863 (946) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2302344 |
Beskrivning
Lyxigt ljust laminatgolv i gråa och beige nyanser. Laminatgolvet återspeglar perfekt gråtonade trägolv med synliga ådringar och naturliga mönster.
TitanX-teknologin gör att laminatgolvet är slitstarkt mot slitage och fläckar samt att golvet är ytterst lätt att rengöra. AquaSafe-teknologin ger golvet en vattentät yta.
Laminatgolvet är därför ett praktiskt golvalternativ i större delen av hemmet. Eftersom laminatgolvet är i slitklass 33 kan golvet också användas för många olika kommersiella ändamål.
Laminatgolvet är Svanenmärkt och kan användas för Svanenmärkt byggande.

