| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Chalked Nordic Oak |
| Tjocklek: | 9,5 mm |
| Bredd: | 240 mm |
| Längd: | 2.050 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,952 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0262-03865 (533) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2302345 |
Beskrivning
Torekov Chalked Nordic Oak är ett elegant och modernt laminatgolv som troget återger ekens naturliga struktur med vackra ådringar.
Golvet har en ljusbrun nyans med en aning beige, kombinerat med de långa planken och 4-sidig fas, ger ett sofistikerat uttryck.
Det robusta och vattenavvisande laminatgolvet är perfekt för rum som kök och tvättstuga. Med TitanX-teknologi säkerställs en hög slitstyrka och enkel underhåll.
Det smarta klicksystemet gör golvet enkelt att lägga, och med Svanenmärket är det lämpligt för miljövänliga byggnader.
Läggningsanvisning

