| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Seaside Oak |
| Tjocklek: | 9,5 mm |
| Bredd: | 240 mm |
| Längd: | 2.050 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,952 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0262-03571 (531) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2302348 |
Beskrivning
Detta vackra laminatgolv är med sina långa och breda plankor en sann fröjd för ögat. Det har en rustik ekkaraktär med knutar, vilket ger det ett autentiskt och naturligt utseende.
Laminatgolvet Torekov Seaside Oak är designat för att vara slitstarkt och motståndskraftigt mot fläckar. Med AquaSafe-teknologi, som säkerställer en vattentät yta, är det ett idealt val för en hektisk vardag, särskilt i rum som kök och tvättstuga.
Det moderna och praktiska klicksystemet gör det enkelt att installera golvet, även för dem utan tidigare erfarenhet av golvläggning.
Detta laminatgolv är också lämpligt för användning i svanenmärkta byggnader.

