| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Beach Town Oak |
| Tjocklek: | 9,5 mm |
| Bredd: | 240 mm |
| Längd: | 2.050 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,952 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0362-03870 (947) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2302337 |
Beskrivning
Laminatgolv som noggrant och realistiskt efterliknar utseendet av tonat ek. Golvets ljusa färg och fina plankformat med fas på alla 4 sidor ger ett elegant och luftigt uttryck i varje rum.
Laminatgolvet är ett praktiskt val för en hektisk vardag och har bland annat en vattentät yta, hög slitstyrka och så är golvet särskilt lätt att rengöra.
Golvet är ett miljövänligt val och har både fått EU Ecolabel och Svanenmärkning. Det sistnämnda betyder att golvet kan användas i Svanenmärkt byggande.

