| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Lodge Oak |
| Tjocklek: | 9,5 mm |
| Bredd: | 240 mm |
| Längd: | 2.050 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,952 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0262-03864 (948) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2302347 |
Beskrivning
Laminatgolv med en djup, mörkbrun färg som ger ett sofistikerat och rustikt utseende. Trästrukturens detaljer är markanta med tydliga ådringar och knutar, vilket skapar ett ytterst autentiskt och naturligt träutseende.
Golvet Lodge Oak är både vattenavvisande, slitstarkt och särskilt lätt att rengöra. Därför är detta golv ett utmärkt val för barnfamiljer och familjer med husdjur. Samtidigt är golvet slitstarkt nog för att kunna användas till många olika yrkesändamål.
Laminatgolvet kan användas till svanmärkt byggande.

