| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Lodge Oak |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 9,5 mm |
| Bredd: | 240 mm |
| Längd: | 2.050 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,952 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0362-03864 (948) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2302338 |
Beskrivning
Laminatgolv i en vacker mörkbrun nyans som utstrålar både elegans och en rustik charm. Trästrukturens detaljer med ådringar och kvistar framträder tydligt och ger tillsammans med färgskiftningarna en otroligt realistisk och naturlig trälook.
Lodge Oak laminatgolvet har den patenterade TitanX-teknologin som gör golvet slitstarkt och lätt att rengöra. AquaSafe-teknologin innebär att golvet har en vattentålig yta, vilket gör golvet till ett utmärkt val i exempelvis entrén, köket och tvättstugan.
Laminatgolvet är svanenmärkt och kan användas i miljövänligt byggande.

