| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Country Oak |
| Tjocklek: | 9,5 mm |
| Bredd: | 240 mm |
| Längd: | 2.050 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,952 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0262-03590 (949) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2302350 |
Beskrivning
Laminatgolv i en mörk, kastanjebrun färg som utstrålar en djup och varm estetik. Golvet har framträdande träkarakteristika såsom tydliga, långa ådringar och naturliga kvistar, som bidrar till ett livligt och autentiskt träutseende. Golvet är i plankformat med 4-sidig fas.
Laminatgolvet Country Oak har en vattentät yta och är tack vare den patenterade TitanX-teknologin både slitstarkt och lätt att rengöra.
Laminatgolvet är i slitklass 33 och kan användas både i privata hem samt för en rad olika kommersiella ändamål.
Laminatgolvet har EU Ecolabel och är svanemärkt.

