| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Country Oak |
| Tjocklek: | 9,5 mm |
| Bredd: | 240 mm |
| Längd: | 2.050 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,952 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0362-03590 (949) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2302330 |
Beskrivning
Detta vackra laminatgolv är i en vacker kastanjebrun nyans och har med sitt fina färgspel, ådringar och kvistar ett otroligt verklighetstroget träutseende. Laminatgolvet är i plankformat och har fas på alla 4 sidor, vilket framhäver de enskilda planken när golvet är lagt.
Laminatgolvet är tack vare den patenterade TitanX-teknologin slitstarkt och rengöringsvänligt. Dessutom har golvet en vattentät yta, som förhindrar vatten från att tränga ner i golvet, vilket gör golvet till ett praktiskt val i rum där det finns stor risk för att golvet blir blött, t.ex. köket eller tvättstugan.
Laminatgolvet Country Oak är Svanenmärkt och kan användas för miljövänligt byggande.

