| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Farmhouse Oak |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 190 mm |
| Längd: | 1.380 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,835 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0231-03371 (479) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 1827946 |
Beskrivning
Detta underbara laminatgolv kombinerar det perfekta med det ofullkomliga i en vacker mörk ekdesign.
Laminatgolvet Farmhouse Oak har en silkematt yta som framhäver dess naturtrogna utseende, och det presenterar realistiska detaljer som sprickor och kvistar, vilket ger djup och karaktär. Den mörkbruna färgtonen med varma undertoner skapar en inbjudande atmosfär som passar i vilket rum som helst.
Laminatgolvet är i slittålighet klass 33 och kan läggas i privata bostäder samt användas för många olika kommersiella ändamål.
Tack vare AquaSafe-teknologin har golvet en vattentålig yta, vilket gör golvet till ett praktiskt val i t.ex. köket.
Golvet är svanenmärkt.

