| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Brushed White Pine |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 190 mm |
| Längd: | 1.380 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,835 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0231-03373 (952) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 1827936 |
Beskrivning
Läckert ljust laminatgolv med ett naturtro trälook, som är inspirerat av vittonad furu. Färgtönen är i en vit nyans, med tydliga, gråaktiga och bruna ådringsstrukturer som framhäver varje planks individuella karaktär. Golvet är i plankformat med 4-sidig fas och har en borstad yta.
Laminatgolvet Brushed White Pine har en yta som är motståndskraftig mot fläckar, skyddar golvet mot repor och slitage samt förhindrar vatten från att tränga ner i golvet. Golvet är därför både slitstarkt och lätt att rengöra.
Dessutom har laminatgolvet både EU Ecolabel och Nordic Swan Ecolabel. Golvet kan därför användas i svanemärkt byggande.

