| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Scraped Vintage Oak |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 190 mm |
| Längd: | 1.380 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,835 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0231-03376 (953) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 1827943 |
Beskrivning
Vackert rustikt laminatgolv med en skrapad vintagelook. Laminatgolvet är i en färgpalett av gyllene och honungsgula nyanser, som skapar en varm och inbjudande atmosfär. Variationerna i färgtoner och texturer är spridda på ett sätt som både är slumpmässigt och harmoniskt, vilket bidrar till det naturliga utseendet. Samtidigt bidrar det till golvets naturtroget utseende.
Laminatgolvet har en utmärkt motståndskraft mot både slitage och fläckar, samt en yta som tack vare AquaSafe-teknologin är vattentät.
Laminatgolvet Scraped Vintage Oak är i slittålighet klass 33 och kan användas för både kommersiella och privata bostäder.
Dessutom har laminatgolvet uppnått miljöcertifieringar från både Nordic Swan Ecolabel och EU Ecolabel.

