| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Black Pepper Oak |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 190 mm |
| Längd: | 1.380 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,835 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0231-03869 (959) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 1942734 |
Beskrivning
Laminatgolv i en djup svart färg, som omedelbart drar till sig uppmärksamhet och ger ett dramatiskt inslag i varje rum. Varje plankor visar tydliga, svartgrå ådringar, kvistar och texturer. Laminatplankorna har fas på alla 4 sidor, vilket på vackraste sätt framhäver de enskilda planken när golvet är lagt.
Laminatgolvet är otroligt slitstarkt och står emot både daglig användning och fläckbildning, vilket garanterar att du kan njuta av golvet i många år framöver. AquaSafe-teknologin säkerställer att golvets yta är vattentät. Därför är laminatgolvet en både stilren och funktionell lösning för såväl privata hem som för företag.
Laminatgolvet Black Pepper Oak är svanenmärkt och kan användas i miljövänligt byggande.

