| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Limed Grey Oak |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 190 mm |
| Längd: | 1.380 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,835 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0331-03367 (950) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 1827902 |
Beskrivning
Läckert ljusgrått laminatgolv. Golvet har en autentisk trästruktur med markanta ådringar och synliga kvistar. Detta gör att golvet till förväxling liknar ett grått kalkat plankgolv i träslaget ek.
Tack vare den smarta AquaSafe-teknologin är golvets yta vattentålig, vilket gör det perfekt för användning i olika rum i hemmet, t.ex. köket och tvättstugan. Laminatgolvet Limed Grey Oak har dessutom den patenterade TitanX-teknologin, som gör att golvet är slitstarkt och lätt att rengöra.
Laminatgolvet är svanenmärkt samt certifierat med EU:s miljömärke, Ecolabel, som bekräftar att det uppfyller stränga miljökrav.

