| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Village Oak |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 190 mm |
| Längd: | 1.380 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,835 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0331-03375 (954) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 1827909 |
Beskrivning
Jag är en klassisk, tidlös och fortfarande otroligt populär träslag när det gäller golv och just ekträ återges otroligt naturtroget i detta vackra laminatgolv. Varje planka har en markant och detaljerad ådring som perfekt imiterar de naturliga mönstren i träets ådring och skapar ett autentiskt uttryck. Golvet är i plankformat med 4-sidig fas.
Laminatgolvet säkerställer utmärkt skydd mot både dagligt slitage och fläckar, vilket gör det hållbart och lätt att underhålla. Samtidigt gör AquaSafe-teknologin att golvets yta är vattentät.
Dessutom är laminatgolvet miljöcertifierat med både Svanenmärket och EU Ecolabel, vilket garanterar höga miljöstandarder.

