| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Scraped Vintage Oak |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 190 mm |
| Längd: | 1.380 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,835 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0331-03376 (953) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 1827907 |
Beskrivning
Trä blir ofta vackrare när det får lite patina och just ek präglad av tidens gång, har bildat inspirationen till det vackra rustika laminatgolvet Scraped Vintage Oak. Laminatgolvet presenterar en färgpalett av gyllene och varma beige nyanser, som skapar en mysig och behaglig atmosfär i rummet. Laminatgolvet har en halvmat finish och är i plankformat med 4-sidig fas.
Laminatgolvet är ytterst motståndskraftigt mot både slitage och fläckar tack vare den patenterade TitanX-teknologin. Av andra praktiska egenskaper är det värt att nämna golvets vattentäta yta och det moderna klicksystemet, som säkerställer att golvet är lätt att lägga.
Golvets är svanenmärkt och är ett praktiskt val i hushåll med barn och djur.

