| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Studio Oak |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 190 mm |
| Längd: | 1.380 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,835 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0331-03867 (957) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 1942729 |
Beskrivning
Detta vackra ljusa laminatgolv har ett romantiskt och rustikt utseende, inspirerat av gråtonat ek. Laminatgolvet är i en matt ljusgrå nyans. Trädets struktur och ådring är elegant återgiven i subtila gråa och vita nyanser, vilket tillför en smula djup och naturlighet utan att dominera det övergripande intrycket.
Laminatgolvet är mycket slitstarkt och tål både frekvent användning och fläckar, vilket säkerställer en långvarig hållbarhet. Laminatgolvet är lätt att lägga, lätt att underhålla och har tack vare AquaSafe-teknologin en vattentät yta. Därför passar laminatgolvet perfekt för många familjer.
Laminatgolvet kan läggas i svanenmärkt bostadsbyggande.

