| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Mature White Oak |
| Tjocklek: | 9 mm |
| Bredd: | 212 mm |
| Längd: | 1.380 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,048 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0344-04748 (972) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2081716 |
Beskrivning
Laminatgolv i ett ljust och naturligt trälook med svagt gråaktiga nyanser, som skapar en lugn och tidlös atmosfär. Golvets yta är präglad av mjuka ådringar och fina kvistar, vilket ger golvet ett autentiskt och naturligt uttryck. Den ljusa färgen stöder en skandinavisk, minimalistisk estetik, som passar bra in i både moderna och klassiska inredningar.
Laminatgolvet Mature White Oak är skapat för att klara det dagliga slitet i en privat bostad och är både lätt att montera och lätt att rengöra. Golvet har tack vare AquaSafe-teknologin en vattentät yta, vilket gör golvet till ett bra val i exempelvis köket.
Golvet är svanenmärkt och har EU Ecolabel.

