| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Select Beige Oak |
| Tjocklek: | 9 mm |
| Bredd: | 212 mm |
| Längd: | 1.380 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,048 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0344-04750 (973) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2081724 |
Beskrivning
Laminatgolv i ett naturligt ljust trälook, som ger ett inbjudande och modernt uttryck. Golvet är en särskilt naturtrogen återgivning av vittonat ek. Ytan har en jämn fördelning av trä-mönster. Ådringarna varierar i intensitet och tjocklek, vilket skapar ett naturligt och organiskt uttryck med subtila, men synliga kvistar och linjer.
Laminatgolvet Select Beige Oak är reptåligt och vattenavvisande tack vare TitanX och AquaSafe-teknologierna, som säkerställer att golvet är slitstarkt och lätt att rengöra. Ett modernt klicksystem gör samtidigt att golvet är lätt att montera.
Laminatgolvet kan ingå i miljövänligt byggande och är svanenmärkt.

