| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Mature Taupe Oak |
| Tjocklek: | 9 mm |
| Bredd: | 212 mm |
| Längd: | 1.380 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,048 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0344-04751 (974) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2081717 |
Beskrivning
Laminatgolvet Mature Taupe Oak har en rustik och naturlig gråtonad eklook som ger golvet ett modernt, men samtidigt tidlöst uttryck, vilket passar in många ställen.
Trästrukturen framhävs genom subtila färgvariationer i gråa och bruna nyanser, vilket skapar en viss djup och textur i utseendet. Golvet är i plankformat med 4-sidig fas. Plankorna har ojämna detaljer som små sprickor och linjer som efterliknar åldrat trä och förstärker det slitna, naturliga utseendet.
Laminatgolvet är designat för universellt bruk i privata hem. Golvet är lätt att lägga, lätt att rengöra och har en vattentät yta, vilket gör att du inte behöver stressa om barnen springer in med blöta skor eller diskvattnet skvulpar ut på golvet. Vattnet stannar på ytan och kan lätt torkas av.
Golvet är Svanenmärkt, vilket är din garanti för att golvet är bra för ditt inomhusklimat och är producerat med omtanke för miljön.

