| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | White Painted Oak |
| Tjocklek: | 9 mm |
| Bredd: | 212 mm |
| Längd: | 1.380 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,048 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0344-04753 (975) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2081719 |
Beskrivning
Vitlackad ek är inspiration till detta dekorativa moderna laminatgolv, som med sitt eleganta och ljusa uttryck har en minimalistisk och skandinavisk look. Den ljusa färgen skapar en känsla av öppenhet och rymlighet, vilket gör det lämpligt för små rum eller områden där man önskar en luftig och modern prägel. De små och sparsamma sprickorna och kvistarna, som är lätt markerade, tillför en aning rustik charm, men på ett sätt som förblir stilrent och nedtonat.
Laminatgolvet är slitstarkt, lätt att montera, enkelt att rengöra och tack vare AquaSafe-teknologin har det en vattentät yta. Golvet är skapat för att klara av dagligt slitage i hemmet.
White Painted Oak är både märkt med EU Ecolabel och Nordic Swan Ecolabel.

