| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Black Painted Oak |
| Tjocklek: | 9 mm |
| Bredd: | 212 mm |
| Längd: | 1.380 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,048 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0344-04755 (976) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2081720 |
Beskrivning
Detta golv har en mörk, svart nyans som ger det ett mycket sofistikerat och dramatiskt utseende. Färgen är djup, med subtila variationer och texturer som gör ytan levande, även om den främst framstår mörk. Man kan ana trädets naturliga ådror och korn, vilket tillför en organisk dimension och ger golvet karaktär. Detta gör golvet till en naturtrogen återgivning av svartmålat ek.
Laminatgolvet Black Painted Oak är lätt att installera och har den smarta TitanX-teknologin, vilket gör golvet slitstarkt och lätt att rengöra. AquaSafe-teknologin ger golvet en vattentålig yta.
Laminatgolvet har EU Ecolabel och är svanemärkt. Golvet kan användas till miljövänligt bostadsbyggande.

