| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Select White Oak |
| Tjocklek: | 9 mm |
| Bredd: | 212 mm |
| Längd: | 1.380 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,048 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0344-04757 (978) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2081725 |
Beskrivning
Detta laminatgolv har en mycket ljus, nästan vit nyans med en touch av andra ljusa nyanser, vilket ger det ett skandinaviskt och modernt uttryck. Ytan framstår ljus och luftig, vilket gör golvet idealt för att skapa en känsla av rymd och ljus i rummet. Träets ådring återges på ett lätt och subtilt sätt, men är fortfarande tillräckligt tydlig för att tillföra textur och djup till ytan. Den matta ytan förstärker golvets naturliga estetik och gör det perfekt för moderna inredningar där minimalism och enkelhet står i fokus.
Laminatgolvet Select White Oak är trots det ljusa utseendet ett slitstarkt och rengöringsvänligt golv. Golvet är tack vare det moderna klicksystemet lätt att lägga och AquaSafe-teknologin ger golvet en vattentät yta.
Laminatgolvet är svanenmärkt och kan användas i svanemärkt bostadsbyggande.

