| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Modern Walnut |
| Tjocklek: | 9 mm |
| Bredd: | 212 mm |
| Längd: | 1.380 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | ja |
| Innehåll per paket: | 2,048 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0344-04761 (980) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2081728 |
Beskrivning
Den vackra mörka träslaget valnöt är inspirationen till detta vackra moderna laminatgolv. Laminatgolv i en mörkbrun färg, där träets naturliga ådringar och eleganta strukturmönster är tydliga och tillför en organisk dimension till golvets utseende.
Ådrorna varierar mellan mörkare och ljusare nyanser av brunt, vilket skapar en vacker kontrast och djup som framhäver träets naturliga skönhet.
Laminatgolvet Modern Walnut är förutom att det är vackert att se på ett praktiskt val. Golvet är tack vare TitanX-teknologin slitstarkt och rengöringsvänligt, medan AquaSafe-teknologin ger golvet en vattentät yta.
Pergo laminatgolvet har EU Ecolabel och är svanenmärkt. Golvet kan användas i miljövänligt bostadsbyggande.

