| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Pure Brown Oak |
| Tjocklek: | 9 mm |
| Bredd: | 212 mm |
| Längd: | 1.380 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,048 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0344-04766 (982) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2081733 |
Beskrivning
Detta laminatgolv har en djup, jordnära brun ton, som utstrålar värme och skapar en inbjudande atmosfär. Färgen varierar lätt mellan mellanbruna och mörkare bruna nyanser, vilket ger golvet en naturlig och autentisk känsla. Trädets ådringar och kvistar är framträdande, vilket tillför en rustik och organisk karaktär till golvet. Detta golv är idealt för rum där man önskar en mysig och avslappnad atmosfär.
Laminatgolvet är tack vare det moderna klicksystemet lätt att lägga, samtidigt gör TitanX-teknologin att golvet är slitstarkt och lätt att rengöra. Golvet har dessutom en vattentät yta, vilket gör golvet till ett utmärkt val i exempelvis köket.
Pergo laminatgolv Pure Brown Oak har EU Ecolabel och är svanemärkt.

