| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Select Beige Oak |
| Tjocklek: | 9 mm |
| Bredd: | 212 mm |
| Längd: | 1.380 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,048 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0244-04750 (973) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2085793 |
Beskrivning
Laminatgolvet Select Beige Ek är ett vackert ljust golv med ett särskilt naturtroget vittonat ekutseende. Med sitt ljusa träutseende och lugna, inbjudande färgnyanser ger golvet en elegant och tidlös prägel till varje rum. Träets ådringar och fina nyanser återges till perfektion och skapar en visuell djup som får golvet att framstå autentiskt och levande, samtidigt som de subtila kvistarna och naturliga linjerna tillför en extra dimension av charm och personlighet.
Tack vare TitanX-teknologin är golvet extra motståndskraftigt mot repor och dagligt slitage, vilket gör det idealiskt för hem med både hög aktivitet och husdjur. Eftersom golvet är i slitageklass 33 kan det även användas för olika yrkesändamål. Tack vare AquaSafe-teknologin har golvet en vattentät yta.
Laminatgolvet är svanenmärkt och kan användas för miljövänligt byggande.

