| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Mature Brown Oak |
| Tjocklek: | 9 mm |
| Bredd: | 212 mm |
| Längd: | 1.380 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | Livstid |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, PerfectFold 3.0 |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,048 m2 |
| Andet: | Nordic swan Ecolabel och EU Ecolabel |
| Varunummer: | 166 L0244-04756 (977) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2085790 |
Beskrivning
Pergo laminatgolvet Mature Brown Oak kombinerar elegans och hållbarhet i en vacker, mörkbrun nyans som ger karaktär åt varje rum. Den djupa färgen skapar en lyxig och tidlös atmosfär, medan de markanta ådringarna och det naturliga kornet ger golvet en autentisk trälook som tillför djup och textur till ytan. Detta gör golvet lämpligt för både moderna och traditionella inredningar, där man vill skapa en mysig atmosfär.
AquaSafe-teknologin säkerställer att golvets yta är vattentät, vilket gör golvet lämpligt för kök, entréer och andra rum där spill och liknande kan förekomma. TitanX-teknologin gör att golvet är slitstarkt och lätt att rengöra.
Laminatgolvet har EU Ecolabel, är Svanenmärkt och kan läggas i miljövänliga byggnader. Golvet är i slittålighet klass 33.

