Varen kan ses i butiken i: |
Aarhus, Ikast, Söborg |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Planum Classic 55 - Royal Oak |
| Yta: | Vinyl |
| Tjocklek: | 2,5 mm |
| Bredd: | 238 mm |
| Längd: | 1.520 mm |
| Slitage klass: | 33/42 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullimmas till undergolvet |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,61 m2 |
| Andet: | Indoor Air Comfort Gold certifierad |
| Varunummer: | 25 9725550020 (217) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Det läckra LVT vinylplank är ett attraktivt utseende för ditt hem eller för andra affärsändamål.
Det fina Royal Ek skapar ett öppet samt ett naturligt utseende, dessutom är vinylgolvet ljuddämpande upp till 4 DB
Golvet Planum Classic 55 Classic Ek är Indoor Air Comfort Gold certifierat och fritt från ftalater.
Vinylgolvet har inget klicksystem och ska därför fullt limmas till undergolvet.

