Varen kan ses i butiken i: |
Aarhus, Ikast, Söborg |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Planum Classic 55 - Traditional Oak |
| Yta: | Vinyl |
| Tjocklek: | 2,5 mm |
| Bredd: | 238 mm |
| Längd: | 1.520 mm |
| Slitage klass: | 33/42 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullimmas till undergolvet |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,61 m2 |
| Andet: | Indoor Air Comfort Gold certifierad |
| Varunummer: | 25 9725550030 (223) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Vackert LVT vinylplankgolv som ger ett modernt prägel till ditt hem.
Vinylgolvet Traditional Oak har ett varmt och naturtroget träutseende, inspirerat av träslaget ek.
Golvet Planum Classic 55 Traditional Oak är Indoor Air Comfort Gold certifierat och fritt från ftalater.
Vinylgolvet ska full-limas till undergolvet och har inget klicksystem.
Vinylgolvet är dessutom även stegljudsdämpande helt upp till 4 DB.

