Varen kan ses i butiken i: |
Aarhus, Ikast, Söborg |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Planum Classic 55 - Scandinavian Oak |
| Yta: | Vinyl |
| Tjocklek: | 2,5 mm |
| Bredd: | 237 mm |
| Längd: | 1.520 mm |
| Slitage klass: | 33/42 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullimmas till undergolvet |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,61 m2 |
| Andet: | Indoor Air Comfort Gold certifierad |
| Varunummer: | 25 9725550040 (225) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
LVT Vinylplankgolvet Scandinavian Ek har ett ljust och åpent uttryck, som skapar det mjuka och enkla uttrycket man önskar i sitt hem.
Golvet är ett slitstärkt och ekonomiskt bra val för både hemmet och kommersiella syften.
Planum Classic 55 har ett trevligt lågt trumljud, eftersom golvet ska fullkläbes till undergolvet. LVT vinylplankgolvet är dessutom stegljuds dämpande helt upp till 4 DB!
Golvet Planum Classic 55 Classic Ek är Indoor Air Comfort Gold certifierat och fritt från ftalater.

