Varen kan ses i butiken i: |
Aarhus, Ikast, Söborg |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Planum Classic 55 - Modern Oak |
| Yta: | Vinyl |
| Tjocklek: | 2,5 mm |
| Bredd: | 238 mm |
| Längd: | 1.520 mm |
| Slitage klass: | 33/42 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullimmas till undergolvet |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,61 m2 |
| Andet: | Indoor Air Comfort Gold certifierad |
| Varunummer: | 25 9725550050 (227) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Detta LVT Vinylplankgolv har ett modernt uttryck samt en gråaktig ton, som passar perfekt för kommersiella ändamål. Golvet är dock också vackert i privata bostäder.
Golvet är stegljudsdämpande helt upp till 4 DB.
Planum Classic 55 har en naturlig framtoning, där du får det organiska uttrycket, som annars endast ses i naturliga material.
Golvet Planum Classic 55 Classic Ek är Indoor Air Comfort Gold certifierat och fritt från ftalater.

