Varen kan ses i butiken i: |
Aarhus, Ikast, Söborg |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Planum Classic 55 - Light Grey Oak |
| Yta: | Vinyl |
| Tjocklek: | 2,5 mm |
| Bredd: | 238 mm |
| Längd: | 1.520 mm |
| Slitage klass: | 33/42 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullimmas till undergolvet |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,61 m2 |
| Andet: | Inomhusluftskomfort Gold certifierad |
| Varunummer: | 25 9725550060 (229) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Detta vackra LVT Vinylplankgolv har en fin gråtonad eklook, som passar perfekt till dina behov om du letar efter ett praktiskt modernt golv.
Golvet har ett attraktivt naturligt utseende som förväxlas med äkta trä.
Light Grey Ek är både stegljudsdämpande upp till 4 DB samt Indoor Air Comfort Gold certifierat och fritt från ftalater.
Vinylgolvet har inget klicksystem och ska fullklistras till undergolvet.

