Varen kan ses i butiken i: |
Aarhus, Ikast, Söborg |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Planum Classic 55 - Dark Concrete |
| Yta: | Vinyl |
| Tjocklek: | 2,5 mm |
| Bredd: | 457 mm |
| Längd: | 914 mm |
| Slitage klass: | 33/42 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullimmas till undergolvet |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 4,17 m2 |
| Andet: | Indoor Air Comfort Gold certifierad |
| Varunummer: | 25 9725550080 (383) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Detta rustika LVT vinylplattor golv har ett vackert modernt betongutseende.
Vinylgolvet är Indoor Air Comfort Gold certifierat och bidrar därmed till att skapa ett bra inomhusklimat i rummet.
Planum Classic 55 Dark Concrete vinylgolvet är både steglydsdämpande helt upp till 4 DB och är samtidigt fritt från ftalater.
Detta mörka golv med betongutseende är med sin höga slitstyrka underbart för kommersiella ändamål, men är också otroligt vackert för privata bostäder.

