Varen kan ses i butiken i: |
Aarhus, Ikast, Söborg |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Planum Classic 55 - Warm Concrete |
| Yta: | Vinyl |
| Tjocklek: | 2.5 mm |
| Bredd: | 457 mm |
| Längd: | 914 mm |
| Slitage klass: | 33/42 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullimmas till undergolvet |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 4,17 m2 |
| Andet: | Indoor Air Comfort Gold certifierad |
| Varunummer: | 25 9725550090 (387) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
Beskrivning
Slittåligt och praktiskt LVT vinylgolv med ett rustikt betongutseende, som ger golvet ett modernt och stilrent utseende.
Vinylplattan Warm Concrete är utöver att vara mycket slitstark både trädämpande helt upp till 4 DB samt fri från ftalater.
Detta rustika Planum Classic 55 golv är perfekt för både den privata bostaden och många olika affärsändamål.
Vinylgolvet är Indoor Air Comfort Gold certifierat.

