| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Planum Classic 55 - Antique Green |
| Yta: | Vinyl |
| Tjocklek: | 2,5 mm |
| Bredd: | 457 mm |
| Längd: | 914 mm |
| Slitage klass: | 33/42 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej, golvet ska fullklistras. |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 4,17 m2 |
| Andet: | Indoor Air Comfort Gold certifierad |
| Varunummer: | 25 9725 55 0104 (347) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du bara får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du bara att få skickat (och betala för) 3 prover. |
Beskrivning
Denna LVT vinylplatta har ett lugnt och modernt betongutseende i en vacker grön nyans, som ger rummet ett dämpat och stilrent uttryck med ett diskret spel i ytan.
Golvet är Indoor Air Comfort Gold certifierat och bidrar till ett hälsosamt och behagligt inomhusklimat, samtidigt som det är fritt från ftalater.
Planum Classic 55 Antique Green är trädämpande upp till 4 dB och har en hög slitstyrka, vilket gör det lämpligt för både privata hem och kommersiella lokaler med hög daglig belastning.

