| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Goliath |
| Yta: | Vinyl |
| Tjocklek: | 6 mm |
| Bredd: | 475 mm |
| Längd: | 950 mm |
| Beskrivning: | Klickvinyl med integrerat underlag |
| Slitage klass: | 42 |
| Slitage garanti: | 30 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,26 m2 |
| Varunummer: | 132 141392 (270) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du bara får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler får du bara skickat (och betala för) 3 prover. |
Beskrivning
Drömmar du om ett rå betongolv, men önskar du samtidigt ett golv som är varmt och mjukt att gå på? Detta moderna klickvinyl i stort plattformat (47,5 cm x 95 cm) förenar det bästa från två världar: rå, urban ästetik och oöverträffad vardagscomfort.
De stora plattorna är utrustade med en elegant fas (skrånkant), som diskret framhäver de enskilda elementen och ger golvet ett otroligt autentiskt plattlook, när det är lagt.
Klickvinyläret är skapat för att motstå vardagens slitage, oreda och liv – perfekt för både kök, hall och vardagsrum.
Det smarta 5G-systemet gör monteringen enkel och snabb, medan den inbyggda skum på baksidan säkerställer fantastisk gångkomfort och verkar ljuddämpande i rummet.

